Drukuj

[D II] Nowe miejca światłeł kierunkowskazów i cofania

Wpisany przez Janas
poniedziałek, 22 września 2014 19:49

 

Witam,

Przedstawiam kolejny odcinek poprawiania fabryki.

Od wprowadzenia tych zmiany byłem już na kilku przedłużkach rejestracji i nie ma żadnych uwag, choć wszystkie światła są dokładnie sprawdzane! Podobnie podczas kontaktów z policją (także zagraniczną).

Kto wymyślił montowanie świateł w zderzaku???!!! Przecież pierwsze obrywają właśnie te światła – pół biedy, kiedy tracimy lampy cofania lub przeciw mgłowe. Bez nich da się jechać - ale bez kierunkowskazów, pozycyjnych albo stopów???

Postanowiłem zmienić ten chory układ – w miejscu oryginalnych lamp cofania włożyłem żółte żarówki
i teraz mam w tych kloszach kierunkowskazy. Natomiast światła cofania przeszły do nowych, białych kloszy (z przejściówki), właśnie w zderzaku (foto 1). Mam nadzieję, że rozdzielczość zdjęcia pozwala oddać widok (kolory) z natury.

21  foto 1.

Wykonanie przekładki wymaga niewielkiej zmiany w instalacji elektrycznej. Na foto 2 przedstawiłem poglądowy schemat. Po wyjęciu lamp określamy kolory przewodów przeznaczonych do zmiany. Oryginalne połączenia zaznaczyłem cienkimi, czarnymi liniami, miejsca przecięcia - X. Nowe połączenia sprawdzamy dotykając przewody do nowych układów świateł, jeżeli jest ok - lutujemy i starannie izolujemy miejsca łączenia.

22 foto. 2.

Niestety jak pisałem w odcinku [D II] Miejsce na CB radio i antenę – przekładkę robiłem nie wiedząc, że Landklinika istnieje i nie wykonywałem zdjęć z poszczególnych etapów pracy. 

 

 

Written by :
Janas
Janas
 
Poprawiony: niedziela, 26 maja 2019 18:42