Drukuj

[D II] Nowe miejca światłeł kierunkowskazów i cofania

Wpisany przez Janas
poniedziałek, 22 września 2014 19:49

 

Witam,

 

Przedstawiam kolejny odcinek poprawiania fabryki.

Od wprowadzenia tych zmiany byłem już na czterech przedłużkach rejestracji i nie było żadnych uwag, choć wszystkie światła były dokładnie sprawdzane! Tak samo podczas kontaktów z policją (także zagraniczną).

Kto wymyślił montowanie świateł w zderzaku??? !!! Przecież pierwsze obrywają właśnie te światła – pół biedy kiedy to są cofania lub przeciw mgłowe. Bez nich da się jechać, ale bez kierunkowskazów, pozycyjnych albo stopów ???

Postanowiłem zmienić ten chory układ – w miejscu oryginalnych lamp cofania włożyłem żółte żarówki i mam teraz kierunkowskazy. Natomiast światła cofania przeszły do nowych, białych  kloszy (z przejściówki), właśnie w zderzaku (foto 1). Mam nadzieję, że rozdzielczość zdjęcia pozwala oddać widok (kolory) z natury.

 

21   foto 1.

Wykonanie przekładki wymaga oczywiście niewielkiej zmiany w instalacji elektrycznej. Na foto 2 przedstawiłem poglądowy schemat. Po wyjęciu lamp określamy kolory przewodów przeznaczonych do zmiany. Oryginalne połączenia zaznaczyłem cienkimi, czarnymi liniami, miejsca przecięcia - X. Nowe połączenia sprawdzamy dotykając przewody do nowych układów świateł, jeżeli jest ok - lutujemy i starannie izolujemy miejsca łączenia.

 

22  foto. 2.

Niestety jak pisałem w odcinku „[D II] Miejsce na CB radio i antenę” – przekładkę robiłem nie wiedząc, że Landklinika istnieje i nie wykonywałem zdjęć z poszczególnych etapów pracy.

 

Written by :
Janas
Janas
 
Poprawiony: piątek, 03 października 2014 19:21